Quick Find: Organization
Telephone Numbers
ARCHIVIST OF THE UNITED STATES (N)
John W. Carlin
Archives II
Room 4200
301-837-1600
DEPUTY ARCHIVIST/CHIEF OF STAFF (ND)
Lewis J. Bellardo
Archives II
Room 4200
301-837-1600
EEO & Diversity Programs (NEEO)
Robert Jew
Archives II
Room 4400
301-837-1550
General Counsel (NGC)
Gary M. Stern
Archives II
Room 3110
301-837-1750
Senior Counsel (NGC)
Chris Runkel
Archives II
Room 3110
301-837-1750
Director of Litigation (NGC)
Jason R. Baron
Archives II
Room 3110
301-837-1750
Congressional and Public Affairs Staff (NCON)
John A. Constance
Archives II
Room 3200
301-837-1800
Public Affairs (NCON)
Susan Cooper
Archives II
Room 3200
301-837-1700
Policy and Communications Staff (NPOL)
Lori A. Lisowski
Archives II
Room 4100
301-837-1850
Information Security Oversight Office (ISOO)
J. William Leonard
Archives I
Room 500
202-219-5250
Natl. Historical Pubs. & Records Commission (NHPRC)
Max J. Evans
Archives I
Room 111
202-501-5600
Deputy Director (NHPRC)
Roger A. Bruns
Archives I
Room 111
202-501-5600
Office of the Inspector General (OIG)
Paul Brachfeld
Archives II
Room 1300
301-837-3000
Audits (OIG)
James Springs
Archives II
Room 1300
301-837-3000
Investigations (OIG)
Ralph E. McNamara
Archives II
Room 1300
301-837-3000
Counsel (OIG)
Paul A. Kominos
Archives II
Room 1300
301-837-3000
OFFICE OF ADMINISTRATIVE SERVICES (NA)
Adrienne C. Thomas
Archives II
Room 4200
301-837-3050
Archives I Renovation Staff (NA)
Patrick Alexander
Archives I
Room B-21
202-219-0720
Acquisitions Services Division (NAA)
Sylvia Edwards
Archives II
Room 3360
301-837-3100
Financial Services Division (NAB)
Valerie B. Spargo
Archives II
Room 5200
301-837-3150
Budget Branch (NABB)
Lucy Chuchman (A)
Archives II
Room 5200
301-837-3150
Finance Branch (NABF)
Donna Leith (A)
Archives II
Room 5200
301-837-3150
Revolving Fund Finance Staff (NAR)
Michael Whitacre
Archives II
Room 5100
301-837-3450
National Archives Trust Fund Division (NAT)
Lawrence Post
Archives II
Room 5106
301-837-3550
Cashiers Office - AII (NAT)
Virginia Lumi
Archives II
Room 5106
301-837-3720
Cashiers Office - AI (NAT)
Mary Ann Chumney
Archives I
Room G-1
202-501-5170
Facilities & Materiel Mgmt. Services Div. (NAF)
Michael Woywod
Archives II
Room 2320
301-837-1900
Facilities Management Branch - AII (NAFM)
Mark D. Sprouse
Archives II
Room 2320
301-837-1900
Facilities Management Branch - AI (NAFM)
Timothy H. Edwards
Archives I
Room B-21
202-501-5040
Space & Security Management Division (NAS)
Michael Woywod (A)
Archives II
Room 2300
301-837-1790
Personnel Security Officer (NAS)
Linda Creel
Archives II
Room 2300
301-837-0297
Information Security Officer (NAS)
Joyce A. Thornton
Archives II
Room 2300
301-837-0296
Security Management Branch (NASS)
Kevin McCoy
Archives II
Room 2300
301-837-0298
Safety & Building Security - AII (NASS)
Joseph A. Livingstone
Archives II
Room 2300
301-837-0298
Safety & Building Security - AI (NASS)
David Adams
Archives I
Room B-27
202-501-5020
Real Property Management Branch (NASR)
Ronald Noll
Archives II
Room 1150
301-837-3648
Financial Reports Staff (NAX)
Zoya Kaplan
Archives II
Room 2510
301-837-3607
OFFICE OF THE FEDERAL REGISTER (NF)
Raymond A. Mosley
Federal Register
Room 700
202-741-6000
Special Assistant (NF)
James W. Hemphill
Federal Register
Room 700
202-741-6010
Legal Affairs & Policy Staff (NFL)
Michael L. White
Federal Register
Room 700
202-741-6030
Publications & Services Group (NFS)
Frances D. McDonald
Federal Register
Room 700
202-741-6010
Technical Support Staff (NFT)
Ernest Sowada
Federal Register
Room 700
202-741-6020
OFFICE OF HUMAN RESOURCES & INFO. SERVICES (NH)
L. Reynolds Cahoon
Archives II
Room 4400
301-837-3670
Chief Technology Officer (NHCTO)
Haseen Uddin
Archives II
Room 4320
301-837-3072
IT Security Staff (NHI)
David Filbey
Archives II
Room 4400
301-837-3680
Electronic Records Archives Program (NHE)
Kenneth Thibodeau
Archives II
Room 1540
301-837-3670
Program Support Division (NHEP)
Carman Colon
Archives II
Room 1540
301-837-3670
Systems Engineering Division (NHES)
Dyung Le
Archives II
Room 1540
301-837-3670
Research Staff (NHER)
Robert Chadduck
Archives II
Room 1540
301-837-3670
Info. Resources Policy & Admin. Div. (NHP)
Lisa Weber (A)
Archives II
Room 4400
301-837-3680
Data and Database Administration (NHPD)
Lisa Weber
Archives II
Room 4400
301-837-3680
Capital Planning, IT Policy & Admin. (NHPC)
Ron Hess
Archives II
Room 4400
301-837-3680
Software and BPR (NHPS)
Vacant
Archives II
Room 4400
301-837-3680
Info. Technology Services Division (NHT)
Dorothy Fields
Archives II
Room 4500
301-837-3690
Applications Support Branch (NHTA)
James Howard
Archives II
Room 4500
301-837-3690
Washington Operations Branch (NHTW)
Mario Barroga
Archives II
Room 4230
301-837-3175
Regional Operations Branch (NHTR)
Vacant
Regional Operations Branch
Room 4590
314-801-0925
NARA Records Management Staff (NHR)
Richard Marcus
Archives II
Room 2350
301-837-1942
Systems Development Division (NHV)
Sam Watkins (A)
Archives II
Room 2350
301-837-3113
Human Resources Services Division (NHH)
Henry Leibowitz
Archives II
Room 1200
301-837-3710
Human Resources Operations Branch (NHHO)
Jerry Pirtle
Human Resources Operations Branch - St. Louis
Room 399
314-801-0881
TDD (St. Louis) (NHHO)
314-538-4799
TDD (Washington, DC) (NHHO)
301-837-3710
Employee Relations & Benefits Branch (NHHR)
Peter E. Themelis
Archives II
Room 1200
301-837-3710
Staff Development Services (NHS)
Marilyn Bott
Archives II
Room 1200
301-837-3700
OFFICE OF RECORDS SERVICES - WASHINGTON, DC (NW)
Michael J. Kurtz
Archives II
Room 3400
301-837-3110
Dep. Assist. Archivist for Records Services (NWD)
Howard Lowell
Archives II
Room 3400
301-837-3110
Director, NW Operations Staff (NWA)
Sharon Thibodeau
Archives II
Room 3400
301-837-3047
Center for Legislative Archives (NWL)
Richard Hunt
Archives I
Room 8E
202-501-6158
Assistant Director (NWL)
Vacant
Archives I
Room 205
202-501-5350
Supervisory Archivist (NWL)
Matt Fulgham
Archives I
Room 205
202-501-5350
Supervisory Archives Technician (NWL)
Frank Warner
Archives I
Room 8E
202-501-5353
Modern Records Program (NWM)
Howard Lowell (A)
Archives II
Room 2210
301-837-3570
Life Cycle Management Division (NWML)
Paul M. Wester
Archives II
Room 2210
301-837-3560
Supervisory Archivist (NWML)
Jerome Nashorn
Archives II
Room 2200
301-837-3635
Supervisory Archives Specialist (NWML)
Wilda Logan
Archives II
Room 2100
301-837-3139
Supervisory Archives Specialist (NWML)
Lawrence Baume
Archives II
Room 2200
301-837-1505
Electronic & Spec. Media Records Svcs. Div. (NWME)
Michael Carlson
Archives II
Room 5320
301-837-3420
Supervisory Archivist (NWME)
Thomas Brown
Archives II
Room 5320
301-837-1555
Supervisory Archivist (NWME)
Margaret Adams
Archives II
Room 5320
301-837-1474
Supervisory IT Specialist (NWME)
Vivek Navale
Archives II
Room 5320
301-837-3404
Initial Processing/Declassification Div. (NWMD)
Jeanne Schauble
Archives II
Room 2600
301-837-3440
Civilian (NWMD)
Don McIlwain
Archives II
Room 2600
301-837-0587
Early National (NWMD)
Teresa F. Matchette
Archives I
Room 8W
202-501-5465
Army/Airforce (NWMD)
Vacant
Archives II
Room 2613
301-837-1690
Defense/Navy (NWMD)
Richard Wood
Archives II
Room 2600
301-837-0595
Washington National Records Center (NWMW)
Alan Kramer
Washington National Records Center
Room 121
301-778-1600
Supervisory Archives Specialist (NWMW)
Orace R. Whitelock
Washington National Records Center
Room 121
301-778-1600
Accession & Disposal Branch (NWMWA)
Judith Barnes
Washington National Records Center
Room 129
301-778-1650
Supervisory Archives Specialist (NWMWA)
Andrew Jones
Washington National Records Center
Room G-3
301-778-1650
Reference Service Branch (NWMWR)
Joseph N. Groomes, III
Washington National Records Center
Room 125
301-778-1510
Access Programs (NWC)
James J. Hastings
Archives II
Room 2800
301-837-1796
Product Development Staff (NWCD)
Sandra E. Glasser
Archives I
Room 18N
202-501-6065
Holdings Management Staff (NWCM)
T. Wayne Tracy
Archives I
Room 11E
202-501-6947
Supervisory Archives Specialist (NWCM)
Albert Robinson
Archives II
Room 2600
301-837-3470
Textual Archives Services Division (NWCT)
Steven Tilley
Archives II
Room 2600
301-837-3059
Supervisory Archivist (NWCT)
James Rush
Archives II
Room 2600
301-837-3480
Old Military and Civil LICON (NWCTB)
Cynthia G. Fox
Archives I
Room WMOAT
202-501-5385
Supervisory Archivist (NWCTB)
Richard Peuser
Archives I
Room WMOAT
202-501-5390
Supervisory Archivist (NWCTB)
Aloha South
Archives I
Room 11E
202-501-5395
Supervisory Archives Technician (NWCTB)
Burnice Jackson
Archives I
Room B-4
202-501-5641
Civilian Records LICON (NWCTC)
Ann Cummings
Archives II
Room 2600
301-837-3480
Special Access/FOIA LICON (NWCTF)
Steven Tilley (A)
Archives II
Room 6350
301-837-3190
Modern Military Records LICON (NWCTM)
Timothy Nenninger
Archives II
Room 2400
301-837-3510
Supervisory Archivist (NWCTM)
Rebecca Collier
Archives II
Room 2400
301-837-3510
Special Media Archives Servies Division (NWCS)
Robert Richardson
Archives II
Room 3320
301-837-3520
Supervisory Archivist (NWCS)
Edward McCarter
Archives II
Room 5360
301-837-3530
Supervisory Archivist (NWCS)
Deborah Lelansky
Archives II
Room 3340
301-837-3540
Supervisory Archivist (NWCS)
Suzanne Adamko
Archives II
Room 3320
301-837-0525
Customer Services Division (NWCC)
Diane Dimkoff
Archives II
Room 2400
301-837-3130
Archives Library Information Center (NWCCA)
Jeffery Hartley
Archives II
Room 2500
301-837-1795
Archives I Research Support Branch (NWCC1)
Kenneth W. Heger
Archives I
Room G-13
202-501-5403
Supervisory Archivist (NWCC1)
Gary L. Morgan
Archives I
Room G-13
202-501-5403
Genealogy/Consultants (NWCC1)
Archives I
Room G-13
202-501-5400
Customer Service Center (NWCC1)
Sonny Ponders (A)
Archives I
Room G-26
202-501-5235
Archives II Research Support Branch (NWCC2)
Vernon Smith
Archives II
Room 1000
301-837-3008
Supervisory Archivist (NWCC2)
Shawn Smith
Archives II
Room 1000
301-837-2946
Customer Service Center (NWCC2)
Tom Fortunato
Archives II
Room 1000
301-837-2000
Preservation Programs (NWT)
Doris A. Hamburg
Archives II
Room 2800
301-837-3435
Natl. Preserv. Prog. - Presidential Lib. (NWT-L)
Nancy Davis
Archives II
Room 2800
301-837-1947
Natl. Preserv. Prog. - Regional Records (NWT-R)
Linda A. Blaser
Archives II
Room 2800
301-837-0938
Document Conservation Laboratory (NWTD)
Mary L. Ritzenthaler
Archives II
Room 1901
301-837-3445
Supervisory Conservator (NWTD)
Catherine Nicholson (A)
Archives II
Room 1400
301-837-3414
Special Media Preservation Laboratory (NWTS)
Clarence Simmons
Archives II
Room B811
301-837-3455
Super. Dynamic Media Preserv. Spec. (NWTS)
Charles W. Mayn
Archives II
Room B742
301-837-1953
Super. Photo Preserv. Spec. (NWTS)
Clarence Simmons (A)
Archives II
Room B815
301-837-3455
Museum Programs (NWE)
Marvin Pinkert
Archives I
Room G-9
202-501-5210
Museum Operations (NWE)
Maria Stanwich
Archives I
Room G-9
202-501-3419
Education, Visitor, and Volunteer Services (NWE)
Lee Ann Potter
Archives I
Room G-27
202-208-1305
Exhibits (NWE)
Chris Rudy Smith
Archives I
Room G-9
202-208-1304
Foundation for the National Archives (NWE)
Thora Colot
Archives I
Room G-12
202-501-5229
Archives Shop (NWE)
Archives I
Room G-12
202-208-0319
OFFICE OF REGIONAL RECORDS SERVICES (NR)
Thomas Mills
Archives II
Room 3600
301-837-2950
Assistant for Operations (NR)
Gregory A. Pomicter
Archives II
Room 3600
301-837-2063
Records Center Program Manager (NR)
David Weinberg
Archives II
Room 3600
301-837-3115
Northeast Region (NRA)
Diane LeBlanc
NARA's Northeast Region
781-663-0133
Assistant Regional Administrator (NRA)
David J. Powers
NARA's Northeast Region
781-663-0140
Director, Archival Operations (NRABA)
Stuart Culy
NARA's Northeast Region (Boston)
781-663-0121
Director, Records Center Operations (NRABC)
Paul J. Palermo
NARA's Northeast Region (Boston)
781-663-0139
Director, Records Management Program (NRABR)
Stephanie Fawcett
NARA's Northeast Region (Boston)
781-663-0124
Pittsfield Facility (NRAP)
Edmund Kelly
NARA's Northeast Region (Pittsfield)
413-236-3600
New York Facility (NRAN)
John Celardo (A)
NARA's Northeast Region (New York City)
212-401-1620
Mid-Atlantic Region (NRB)
V. Chapman-Smith
NARA's Mid-Atlantic Region
215-606-0102
Assistant Regional Administrator (NRB)
David Roland
NARA's Mid-Atlantic Region
215-305-2003
Director, Archival Operations (NRBPA)
Vacant
NARA's Mid-Atlantic Region (Center City Philadelphia)
215-606-0101
Director, Records Center Operations (NRBPC)
David Roland (A)
NARA's Mid-Atlantic Region (Northeast Philadelphia)
215-305-2003
Director, Records Management Program (NRBPM)
David Weber
NARA's Mid-Atlantic Region (Northeast Philadelphia)
215-305-2004
Southeast Region (NRC)
James McSweeney
NARA's Southeast Region (Atlanta)
404-763-7438
Assistant Regional Administrator (NRC)
Leanne Townsend
NARA's Southeast Region (Atlanta)
404-763-7524
Director, Archival Operations (NRCAA)
Charles Reeves
NARA's Southeast Region (Atlanta)
404-763-7065
Director, Records Center Operations (NRCAC)
Fred Abrahamian
NARA's Southeast Region (Atlanta)
404-763-7477
Director, Records Management Program (NRCAR)
Leanne Townsend (A)
NARA's Southeast Region (Atlanta)
404-763-7524
Great Lakes Region (NRD)
David E. Kuehl
NARA's Great Lakes Region
773-948-9011
Assistant Regional Administrator (NRD)
Denis P. Paskauskas
NARA's Great Lakes Region
773-948-9012
Director, Archival Operations (NRDA)
Peter Bunce
NARA's Great Lakes Region (Chicago)
773-948-9009
Director, Records Center Operations (NRDC)
Pam Wegner
NARA's Great Lakes Region (Chicago)
773-948-2007
Director, Records Management Program (NRDR)
Joseph Suster
NARA's Great Lakes Region (Chicago)
773-948-9040
Dayton Facility (NRDD)
David Cornelisse
NARA's Great Lakes Region (Dayton)
937-425-0600
Central Plains Region (NRE)
R. Reed Whitaker
NARA's Central Plains Region (Kansas City)
816-268-8031
Assistant Regional Administrator (NRE)
John Allshouse
NARA's Central Plains Region (Kansas City)
816-268-8024
Director, Archival Operations (NREKA)
Diana Duff
NARA's Central Plains Region (Kansas City)
816-268-8013
Director, Records Center Operations (NREKC)
Linda Stubbs
NARA's Central Plains Region (Kansas City)
816-268-8000
Director, Records Management Program (NREKR)
Mark Corriston
NARA's Central Plains Region (Kansas City)
816-268-8025
Lee's Summit Facility (NREL)
Dean Donovan
NARA's Central Plains Region (Lee's Summit, MO)
816-268-8100
Director, Records Center Operations (NREL)
Dean Donovan
NARA's Central Plains Region (Lee's Summit, MO)
816-268-8100
Lenexa Facility (NREX)
Rosemarie Weisz
NARA's Central Plains Region (Lenexa, KS)
913-825-7809
Southwest Region (NRF)
Kent C. Carter
NARA's Southwest Region
817-831-5900
Assistant Regional Administrator (NRF)
Preston Huff
NARA's Southwest Region
817-831-5627
Director, Archival Operations (NRFFA)
Meg Hacker
NARA's Southwest Region
817-831-5643
Director, Records Center Operations (NRFFC)
Leonard Harmon
NARA's Southwest Region
817-831-5904
Director, Records Management Program (NRFFR)
John Smith
NARA's Southwest Region
817-978-0817
Rocky Mountain Region (NRG)
Barbara Voss
NARA's Rocky Mountain Region
303-407-5701
Assistant Regional Administrator (NRG)
Joel Barker
NARA's Rocky Mountain Region
303-407-5702
Director, Archival Operations (NRGDA)
Eileen Bolger
NARA's Rocky Mountain Region
303-407-5749
Director, Records Center Operations (NRGDC)
Genola Smith
NARA's Rocky Mountain Region
303-407-5762
Director, Records Management Program (NRGDR)
Mark Ferguson
NARA's Rocky Mountain Region
303-407-5721
Pacific Region (NRH)
Shirley J. Burton
NARA's Pacific Region
650-238-3504
Assistant Regional Administrator (NRH)
David Drake
NARA's Pacific Region
650-238-3477
Director, Archival Operations (NRHSA)
Dan Nealand
NARA's Pacific Region (San Francisco)
650-238-3478
Director, Records Center Operations (NRHSC)
Gary Cramer
NARA's Pacific Region (San Francisco)
650-238-3471
Director, Records Management Program (NRHSR)
Richard Boyden
NARA's Pacific Region (San Francisco)
650-238-3461
Laguna Niguel Facility (NRHL)
Daniel Bennett
NARA's Pacific Region (Laguna Niguel)
949-360-2618
Director, Archival Operations (NRHLA)
Paul Wormser
NARA's Pacific Region (Laguna Niguel)
949-360-2640
Director, Records Center Operations (NRHLC)
Bruce MacVicar
NARA's Pacific Region (Laguna Niguel)
949-360-6334
Director, Records Management Program (NRHLR)
Daniel Bennett (A)
NARA's Pacific Region (Laguna Niguel)
949-360-2618
Pacific Alaska Region (NRI)
Steven Edwards
NARA's Pacific Alaska Region
206-336-5115
Assistant Regional Administrator (NRI)
Candace Lein-Hayes
NARA's Pacific Alaska Region
206-336-5115
Director, Archival Operations (NRISA)
Sue Karren
NARA's Pacific Alaska Region (Seattle)
206-336-5115
Director, Records Center Operations (NRISC)
Steve Ourada
NARA's Pacific Alaska Region (Seattle)
206-336-5115
Director, Records Management Program (NRISR)
Candace Lein-Hayes (A)
NARA's Pacific Alaska Region (Seattle)
206-336-5115
Anchorage Facility (NRIA)
Thomas E. Wiltsey
NARA's Pacific Alaska Region (Anchorage)
907-261-7800
National Personnel Records Center (NRP)
Ronald L. Hindman
NARA's National Personnel Records Center
Room 2075
314-801-0574
Management Systems Staff (NRPS)
Charles Pellegrini
NARA's National Personnel Records Center
Room 2076
314-801-0597
Assistant Director for Civilian Records (NRPC)
Thelma Martin
NARA's National Personnel Records Center (Civilian Personnel Records)
Room 163
314-801-9221
Civilian Operations Branch (NRPCO)
Pat Resler
NARA's National Personnel Records Center (Civilian Personnel Records)
Room 167
314-801-9233
Reference Service Branch (NRPCR)
William Bassman
NARA's National Personnel Records Center (Civilian Personnel Records)
Room 161
314-801-9240
Assistant Director for Military Records (NRPM)
Scott Levins
NARA's National Personnel Records Center (Military Personnel Records)
Room 2076
314-801-0587
Core 1 (NRPM1)
Wendy Hollingsworth
NARA's National Personnel Records Center (Military Personnel Records)
Room 4594
314-801-0528
Core 2 (NRPM2)
Jane Green
NARA's National Personnel Records Center (Military Personnel Records)
Room 5307
314-801-0625
Core 3 (NRPM3)
Robert Rootz
NARA's National Personnel Records Center (Military Personnel Records)
Room 3315
314-801-0725
Core 4 (NRPM4)
Marcia Haley
NARA's National Personnel Records Center (Military Personnel Records)
Room 2537
314-801-9068
Core 5 (NRPM5)
Vacant
NARA's National Personnel Records Center (Military Personnel Records)
Room 2077
314-801-0811
Records Retrieval Branch (NRPMZ)
Linda Kirksey
NARA's National Personnel Records Center (Military Personnel Records)
Room 2533
314-801-9009
Military Operations Branch (NRPMO)
John Carver
NARA's National Personnel Records Center (Military Personnel Records)
Room 2005
314-801-9132
OFFICE OF PRESIDENTIAL LIBRARIES (NL)
Richard Claypoole
Archives II
Room 2200
301-837-3250
Deputy Assistant Archivist for Presidential Libraries (NL)
Sharon K. Fawcett
Archives II
Room 2200
301-837-3250
Presidential Materials Staff (NLMS)
Nancy Kegan Smith
Archives I
Room 104
202-501-5700
Staff (NLMS)
Archives I
Room 2W
202-501-5705
Nixon Presidential Materials Staff (NLNS)
Karl Weissenbach
Archives II
Room 1320
301-837-3290
Herbert Hoover Library (NLHH)
Timothy G. Walch
Herbert Hoover Library
319-643-5301
Franklin D. Roosevelt Library (NLFDR)
Cynthia M. Koch
Franklin D. Roosevelt Library
845-486-7770
Harry S. Truman Library (NLHST)
Michael Devine
Harry S. Truman Library
816-268-8200
Dwight D. Eisenhower Library (NLDDE)
Daniel D. Holt
Dwight D. Eisenhower Library
785-263-6700
John F. Kennedy Library (NLJFK)
Deborah Leff
John Fitzgerald Kennedy Library
617-514-1600
Lyndon Baines Johnson Library (NLLBJ)
Betty Sue Flowers
Lyndon Baines Johnson Library
512-721-0200
Gerald R. Ford Library (NLGRF)
Dennis A. Daellenbach
Gerald R. Ford Library
734-205-0555
Gerald R. Ford Museum (NLGRFM)
Dennis A. Daellenbach
Gerald R. Ford Museum
616-254-0400
Jimmy Carter Library (NLJC)
Jay E. Hakes
Jimmy Carter Library
404-865-7100
Ronald Reagan Library (NLRR)
R. Duke Blackwood
Ronald Reagan Library
800-410-8354
George Bush Library (NLGB)
Douglas Menarchik
George Bush Library
979-691-4000
Clinton Presidential Materials Project (NLCP)
David E. Alsobrook
Clinton Presidential Materials Project
501-244-2889
CONTRACTOR SERVICES
Securiguard - AII (SECURE)
Archives II
Room 1250
301-837-2900
Securiguard - AI (SECURE)
Archives I
Room G-4
202-501-5023
Consolidated Engineering Services - AII (CESI)
Matthew Folsom
Archives II
Room B530
301-837-3405
Administrative (CESI)
George Kahl
Archives II
Room B530
301-837-0892
Cleaning Service (CESI)
Marcia Clark
Archives II
Room B536
301-837-3505
Child Care (CESI)
Hattie Powell
Archives II
Room 1100
301-837-3515
Fitness Center (CESI)
Adele Federico
Archives II
Room B513
301-837-3525
Loading Dock (CESI)
Kelly McCray
Archives II
301-837-3259
Consolidated Engineering Services - AI (CESI)
Tom Gilleylen
Archives I
Room B-14
202-501-5015
Cleaning Service (CESI)
Faye Hamilton
Archives I
Room B-25
202-501-5015
Fitness Center (CESI)
Holly Low
Archives II
Room 18N
301-837-3525
Thompson Hospitality (THO)
Johnny Brooks
Archives II
Room 1076
301-837-3535
Nurse - AII (PHS)
Patricia Jo Carriere
Archives II
Room 1500
301-837-3454
Nurse - AI (PHS)
Cindy Sitko
Archives I
Room G-2
202-501-5035
Nurse - WNRC (PHS)
Linda Campbell
Washington National Records Center
Room 126
301-457-7021
SRA (SRA)
Sonya Fuller
Archives II
Room 4320
301-837-0391
Impact (IMPACT)
Darryl Bowles
Archives II
Room 4320
301-837-0787
Help Desk - AII (IMPACT)
Archives II
Room 4320
301-837-2020
Help Desk - AI (IMPACT)
Archives I
Room B-31
202-501-5150
General Dynamics (GD)
Phyllis Mier-Yuhase
Archives II
Room 1599
301-837-1978
Service Source Mail (SERV)
Dwayne Qualls
Archives II
Room B840
301-837-0339
Service Source Mail - AII (SERV)
Crystal Cramartie
Archives II
Room B840
301-837-0339
Service Source Mail - AI (SERV)
Janet Anderson
Archives I
Room B-15
202-501-5190
|